Tiendeo official website
  • Logo Bank Pekao S.A.
  • Logo Biedronka
  • Logo Lidl
  • Logo Polsat Box
  • Logo Bricomarche
  • Logo Żabka

Z jakich promocji mogę skorzystać w Piekary Śląskie?

Wyszukaj razem z Tiendeo najlepsze rabaty oferowane przez Twoje ulubione sklepy z . Sprawdź gazetki Bank Pekao S.A., Biedronka, Lidl i nie przegap żadnych rabatów internetowych. Na portalu Tiendeo obecnie dostępnych jest 642 aktualnych gazetek z Piekary Śląskie, pochodzących z 8893 różnych sklepów.

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie leżą w województwie śląskim nad rzeką Brynicą. Według danych z maja 2014 roku miasto liczyło 54 783 mieszkańców. Od XVII Piekary są celem pielgrzymek i ośrodkiem kultu maryjnego. Przez wielu uważane są za duchową stolicę Górnego Śląska.

Pod koniec 2014 otwarte zostanie pierwsze centrum handlowe w PiekarachMarcredo Center. Mieszkańcy mogą zrobić zakupy spożywcze w sklepie Aldi lub w dyskontach: Lidl oraz Biedronka.

Wizytówką Piekar Śląskich jest Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja zbudowana w połowie XIX wieku. Znajduje się w niej obraz Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Na Wzgórzu Kalwaryjskim w pobliżu sanktuarium co roku gromadzi się tysiące pątników przybywających tu z całej Polski.

W Piekarach Śląskich odbywają się cykliczne imprezy kulturalno-rozrywkowe, m.in.: Piekarskie Wieczory Bluesowe, Festiwal Pieśni Maryjnej „Magnificat” czy Festiwal Integracyjny „Skrzydła”.

Na terenie miasta występuje chomik europejski – jest to rzadki ssak będący pod ochroną prawną.