Najlepsze promocje w Katowicach

Specjalnie dla Ciebie

Top Sklepy

Centra handlowe w Katowicach Zobacz więcej

Katowice

Katowice


Katowice są siedzibą władz województwa śląskiego, które leży na południu Polski. Pod względem liczby ludności miasto zajmuje dziesiąte miejsce w kraju, pod względem powierzchni jedenaste miejsce. 


W Katowicach funkcjonują trzy duże centra handlowe oraz kilka mniejszych. Do największych galerii handlowych, które równocześnie pełnią funkcje rozrywkowe należą: Galeria Katowicka, Centrym Handlowe Trzy Stawy, CH Dąbrówka oraz Silesia City Center. Co roku w Katowicach odbywają się Międzynarodowe Targi Katowickie. 


Ciekawostką jest etymologia nazwy miasta, która nie jest do końca jasna. Słowo "Katowice" pochodzić może od słowa "kąty", które niegdyś oznaczało chaty zagrodników, od słowa "kat", od nazwy pierwszego katowickiego osadnika lub od słowa "kot". W tym ostatnim wypadku: "Katowice" miały by oznaczać ni mniej nie więcej tylko "wieś kotów". 

Tiendeo w Twoim mieście

Zobacz katalogi, ulotki i oferty sklepów w innych miastach

TIENDEO INTERNATIONAL

TIENDEO używa ciasteczek aby oferować swoje usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Możesz zmienić swoje ustawienia prywatności kiedy tylko chcesz w ustawieniach aplikacji.