Top Sklepy

Oferty

Środa Wielkopolska

Środa Wielkopolska to miasto położone w województwie wielkopolskim, w powiecie średzkim. Mieszka w nim około 22 tysiące osób. Miejscowość jest siedzibą gminy Środa Wielkopolska.

Mieszkańcy mogą skorzystać z bogatej oferty handlowej. W Środzie Wielkopolskiej działają takie sklepy jak: Biedronka, Lidl, Tesco, PSS Społem, Dino, Merkury Market czy Piotr i Paweł. Multimedia i sprzęt RTV/AGD nabyć można w salonach Avans, Media Expert i RTV Euro AGD, a komputery dostępne są w sklepie Komputronik. Ponadto w Środzie Wielkopolskiej znajdziemy sklep elektryczny, sklep zoologiczny i wiele innych placówek handlowych.

Środa Wielkopolska to także imprezy, koncerty, ciekawe zabytki i rozrywka. Przy ulicy Dąbrowskiego działa kino Baszta, wyświetlające filmy w technologii 3D. Z atrakcji turystycznych należy wymienić: rynek z historycznym układem urbanistycznym starego miasta, ratusz z XIX wieku, późnogotycką kolegiatę farną, neoromański kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z XIX wieku, wieżę ciśnień i zespół dworski z XIX wieku. Dużą popularnością cieszy się także działająca kolej wąskotorowa. Ofertę Środy Wielkopolskiej uzupełnia baza noclegowa, obejmująca m.in.: Hotel Almarco, zajazdy i pokoje gościnne.