Najlepsze promocje w Żyrardowie

Specjalnie dla Ciebie

Top Sklepy

Nowości z Tiendeo

Chce otrzymywac najnowsze katalogi tiendeo i ekskluzywne oferty od Tiendeo w Żyrardowie

Sprawdź naszą Politykę prywatności

Centra handlowe Żyrardowie

Zobacz więcej
Żyrardów

Żyrardów położone jest w województwie mazowieckim nad rzeką Pisią Gągoliną, 45 km od Warszawy i 90 km od Łodzi. Mieszka w nim około 41 tysięcy osób. Nazwa miasta pochodzi od Filipa de Girarda francuskiego inżyniera, który wynalazł m.in. turbinę wodną.

W Żyrardowie funkcjonuje Galeria Dekada Żyrardów, usytuowana w samym sercu miasta, niedaleko rynku i Loftów De Girarda. Ponadto znajdują się tu: Stara Przędzalnia (galeria handlowa i lofty) oraz centrum handlowe Stara Garbarnia. W Żyrardowie funkcjonują także sklepy popularnych sieci, takich jak: Biedronka, Lidl, Kaufman, Carrefour czy Żabka. Sprzęt RTV/AGD nabyć można w salonach Media Expert, Neonet, Mix Electronics i Partner AGD RTV. Na smaczny posiłek w Żyrardowie zaprasza pizzeria Romantika. Miłośnicy filmów na pewno znajdą coś dla siebie w repertuarze kina Len.

W Żyrardowie znajduje się wiele ciekawych zabytków z XIX i początku XX wieku. Żyrardowska osada fabryczna jest jedynym w Europie, zachowanym w całości, kompleksem miasta przemysłowego z przełomu wieków. Ponadto warto zwrócić uwagę na Kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia. Znajdujące się w nim witraże powstały w pracowni Józefa Mehoffera.

Śledź Tiendeo
Pobierz aplikację Tiendeo

© 2019 Tiendeo Web Marketing SL | Palau de Mar , 08039 Barcelona

Informacje prawne