Najlepsze promocje w Żyrardowie

Specjalnie dla Ciebie

Top Sklepy

Centra handlowe w Żyrardowie Zobacz więcej

Żyrardów

Żyrardów położone jest w województwie mazowieckim nad rzeką Pisią Gągoliną, 45 km od Warszawy i 90 km od Łodzi. Mieszka w nim około 41 tysięcy osób. Nazwa miasta pochodzi od Filipa de Girarda francuskiego inżyniera, który wynalazł m.in. turbinę wodną.

W Żyrardowie funkcjonuje Galeria Dekada Żyrardów, usytuowana w samym sercu miasta, niedaleko rynku i Loftów De Girarda. Ponadto znajdują się tu: Stara Przędzalnia (galeria handlowa i lofty) oraz centrum handlowe Stara Garbarnia. W Żyrardowie funkcjonują także sklepy popularnych sieci, takich jak: Biedronka, Lidl, Kaufman, Carrefour czy Żabka. Sprzęt RTV/AGD nabyć można w salonach Media Expert, Neonet, Mix Electronics i Partner AGD RTV. Na smaczny posiłek w Żyrardowie zaprasza pizzeria Romantika. Miłośnicy filmów na pewno znajdą coś dla siebie w repertuarze kina Len.

W Żyrardowie znajduje się wiele ciekawych zabytków z XIX i początku XX wieku. Żyrardowska osada fabryczna jest jedynym w Europie, zachowanym w całości, kompleksem miasta przemysłowego z przełomu wieków. Ponadto warto zwrócić uwagę na Kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia. Znajdujące się w nim witraże powstały w pracowni Józefa Mehoffera.

Tiendeo w Twoim mieście

Zobacz katalogi, ulotki i oferty sklepów w innych miastach

TIENDEO INTERNATIONAL

TIENDEO używa ciasteczek aby oferować swoje usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Możesz zmienić swoje ustawienia prywatności kiedy tylko chcesz w ustawieniach aplikacji.