Najlepsze promocje w Zgierzu

Specjalnie dla Ciebie

Top Sklepy

Zgierz

Zgierz leży nad Bzurą, granicząc od południa z Łodzią. Prawa miejskie uzyskał przed 1288 rokiem, co czyni go jednym z najstarszych miast w regionie. Według danych z 2012 roku zamieszkiwały tu  57 803 osoby, co dawało Zgierzowi 79 miejsce w kraju pod względem liczby ludności.

W 2011 roku przy ulicy Łódzkiej otwarto Centrum Zakupów Zgierz. Na najbliższe lata planowane jest otwarcie dużej galerii handlowej, która miałaby stać się wizytówką Zgierza. Zakupy rtv/agd zrobić można w sklepie Avans. W Zgierzu obecne są supermarkety Lidl i Biedronka oraz hipermarket Tesco.

Do ciekawych zabytków Zgierza zaliczyć można dzielnicę Nowe Miasto z XIX wieku, dobrze zachowane drewniane domy tkaczy, dwa neogotyckie kościoły, dworzec kolejowy i budynek łaźni miejskiej z 1929 roku.

Główną i reprezentacyjną ulicą miasta jest ulica Długa ciągnąca się od placu Jana Pawła II do granicy Zgierza. Wytyczono ją na początku lat 20. XIX wieku.

Tiendeo w Twoim mieście

Zobacz katalogi, ulotki i oferty sklepów w innych miastach

TIENDEO INTERNATIONAL

TIENDEO używa ciasteczek aby oferować swoje usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Możesz zmienić swoje ustawienia prywatności kiedy tylko chcesz w ustawieniach aplikacji.