Najlepsze promocje w Zduńskiej Woli

Specjalnie dla Ciebie

Top Sklepy

Nowości z Tiendeo

Chce otrzymywac najnowsze katalogi tiendeo i ekskluzywne oferty od Tiendeo w Zduńskiej Woli

Sprawdź naszą Politykę prywatności
Zduńska Wola

Zduńska Wola leży w województwie łódzkim nad Pichną. Zamieszkuje tu ponad 40 tysięcy osób. Prawa Miejskie nadano Zduńskiej Woli w 1825 roku. Prężnie rozwija się w niej przemysł włókienniczy i odzieżowy – siedzibę mają tutaj Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego „Wola” oraz Ferax, producent rajstop Gatta.

W mieście działa Galeria Zduńska, a także Pasaż Centrum oraz sklepy Carrefour i Kaufland. Znajdują się tu markety sieci Biedronka i Lidl. Multimedia, a także sprzęt elektroniczny kupić można w salonach Avans i Media Expert. Przy ulicy Mickiewicza mieści się, obecnie rozbudowywane, targowisko miejskie.

W centrum miasta, przy dworku Złotnickich, położony jest urokliwy Park Miejski, w którym znajdują się drzewa uznane za pomniki przyrody, w tym najstarsze w mieście – wiąz szypułkowy o obwodzie około 650 cm. Pięknie prezentuje się także szpaler klonów srebrzystych przy ulicy Dolnej.

Zycie kulturalne miasta zorganizowane jest wokół Miejskiej Biblioteki publicznej oraz Miejskiego Domu Kultury, prowadzącego zajęcia dla dzieci i młodzieży w grupach tanecznych, muzycznych, teatralnych, plastycznych i literackich.

Śledź Tiendeo
Pobierz aplikację Tiendeo

© 2019 Tiendeo Web Marketing SL | Palau de Mar , 08039 Barcelona

Informacje prawne