Najlepsze promocje w Tomaszowie Mazowieckim

Specjalnie dla Ciebie

Top Sklepy

Tomaszów Mazowiecki

Tomaszów Mazowiecki leży w województwie łódzkim. Według danych z 30 czerwca 2010 roku miasto liczyło 65 375 mieszkańców i było 6. największym obszarowo i 4. co do liczby ludności miastem w województwie. Jest prężnym ośrodkiem przemysłu ceramicznego, spożywczego, włókienniczego, maszynowego, odzieżowego, metalowego oraz skórzanego.

Działa tutaj Dom Handlowy Tomax oraz CH Panorama. Na rogu ulic Legionów i Fabrycznej mieści się Galeria Bulwary. Mieszkańcy mogą robić zakupy w supermarkecie Carrefour, Kaufland czy Tesco, a także w dyskontach Biedronka i Lidl. Sprzęt agd i rtv nabyć można w Media Expert oraz Avansie. Hurtownia Małgosia zajmuje się hurtową jak i detaliczną sprzedażą rowerów. Na ulicy Mościckiego mieści się kino Włókniarz.

O Tomaszowie pisał Julian Tuwim. Stąd pochodziła jego żona, do której poeta pisał listy i wiersze miłosne. Po jakimś czasie złożył je w tom poetycki zatytułowany „Siódma jesień”, ponieważ po tylu latach od zakochania wzięli ślub. Z tego tomu pochodzi tekst Tomaszów, śpiewany przez Ewę Demarczyk do muzyki Zygmunta Koniecznego.

Tiendeo w Twoim mieście

Zobacz katalogi, ulotki i oferty sklepów w innych miastach

TIENDEO INTERNATIONAL

TIENDEO używa ciasteczek aby oferować swoje usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Możesz zmienić swoje ustawienia prywatności kiedy tylko chcesz w ustawieniach aplikacji.