Najlepsze promocje w Radomie

Specjalnie dla Ciebie

Top Sklepy

Centra handlowe w Radomie Zobacz więcej

Radom

Radom

Radom leży w województwie mazowieckim, nad rzeką Mleczną. Jest to czternaste co do wielkości miasto w Polsce, w którym mieszka ok. 218 500 mieszkańców. W kraju Radom jest znany ze względu na organizowane tu co roku pokazy lotnicze Radom Air Show. Kulturalną wizytówką miasta są: Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski oraz Radomski Festiwal Jazzowy. 


Na zakupy w Radomiu warto wybrać się do centrum handlowego M1 Radom, do Galerii Słonecznej lub centrum handlowego Atrium Gama


Ciekawostką dotyczącą miasta jest legenda na temat jego nazwy opisana przez Zenona Gierałłę w "Baśniach i legendach ziemii radomskiej". Według legendy pt. „O srebrnopiórym orle i radomskim grodzie” dawno temu do pięknej, zaklętej wioski trafił pewien młodzieniec. Drzewa, krzewy i rzeka szumiały jakby chcąc coś mu powiedzieć. Oczarowany krajobrazem młodzieniec powiedział: „Rad dom bym tutaj zbudował” i tak odczarował wioskę. Jej mieszkańcy ugościli młodzieńca, jakiś czas potem wybudowali gród  „Radom”.

Tiendeo w Twoim mieście

Zobacz katalogi, ulotki i oferty sklepów w innych miastach

TIENDEO INTERNATIONAL

TIENDEO używa ciasteczek aby oferować swoje usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Możesz zmienić swoje ustawienia prywatności kiedy tylko chcesz w ustawieniach aplikacji.