Najlepsze promocje w Piastowie

Specjalnie dla Ciebie

Top Sklepy

Piastów

Piastów to miasto położone w województwie mazowieckim, w powiecie pruszkowskim. Według danych z 31 grudnia 2012 roku mieszkało w nim 22 914 osób. Miejscowość jest najmniejszą gminą w województwie i jednocześnie jedną z najgęściej zaludnionych.

Mieszkańcy mogą skorzystać z bogatej oferty handlowej. W Piastowie działają takie sklepy jak: Biedronka, Tesco, PSS Społem czy Odido oraz wiele innych spożywczo-przemysłowych, wielobranżowych i specjalistycznych placówek handlowych. Dzięki bliskości Warszawy mieszkańcy Piastowa mają łatwy dostęp do sklepów wielkopowierzchniowych i galerii handlowych. Popularnym miejscem spotkań i spędzania czasu jest restauracja Corrado, gdzie można zjeść pyszną pizzę, makarony, dania jarskie i fitness. Przy Miejskim Ośrodku Kultury działa kino Baśń z interesującym repertuarem.

Co ciekawe, jeszcze w XVI wieku na obszarze dzisiejszego Piastowa istniały dwie miejscowości: Utrata i Żdżary. Na początku XX wieku zaczęli się tu sprowadzać zmęczeni zgiełkiem dużego miasta mieszkańcy Warszawy. W 1926 nadano miastu nową nazwę, wyłonioną w drodze konkursu. Okazało się, że zaproponował ją czternastolatek, Zygmunt Kosewski, późniejszy honorowy obywatel Piastowa.

Tiendeo w Twoim mieście

Zobacz katalogi, ulotki i oferty sklepów w innych miastach

TIENDEO INTERNATIONAL

TIENDEO używa ciasteczek aby oferować swoje usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Możesz zmienić swoje ustawienia prywatności kiedy tylko chcesz w ustawieniach aplikacji.