Top Sklepy

Oferty

Ulubione katalogi naszych użytkowników

Otwock

Otwock położony jest w województwie mazowieckim nad rzeką Świder. Miasto wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej i oddalone jest centrum stolicy o około 25 kilometrów. Zamieszkuje tu 45 tysięcy osób. Do Otwocka z Warszawy dojechać można wygodnie Szybką Koleją Miejską oraz Kolejami Mazowieckimi.

W Otwocku działa centrum handlowe Galeria Górna, położone blisko stacji PKP i przystanków PKS. Jest to jedyny tego typu obiekt w mieście. Zakupy spożywcze zrobić można w sklepach Biedronka, Tesco oraz Carrefour Market. W Otwocku znajdują się trzy drogerie sieci Rossmann. Apteka Główna mieści się przy ulicy Andriollego. Pragnący zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną mogą odwiedzić Fitness Club Imperium, gdzie znajduje się dobrze wyposażona siłownia i strefa do wykonywania ćwiczeń cardio.

Przez Otwock przebiegała linia historycznej wąskotorowej kolei Jabłonowskiej, kursującej pomiędzy Jabłonną i Karczewem oraz Starą Miłosną. Projekt linii powstał jeszcze w XIX wieku, a pierwsza lokomotywa wyjechała na tory w 1900 roku. W 1956 nastąpił ostatni przejazd kolejki na pełnej trasie, do roku 1963 istniał jedynie odcinek Otwock – Karczew, po czym kolej przeszła do historii.