Najlepsze promocje w Mikołowie

Specjalnie dla Ciebie

Top Sklepy

Centra handlowe w Mikołowie Zobacz więcej

Mikołów

Mikołów leży w południowej Polsce, w województwie śląskim i bezpośrednio graniczy z Katowicami oraz Tychami. Według danych z 31 grudnia 2012 roku miasto liczyło 39 597 osób. Pochodzenie jego nazwy nie jest jednoznaczne – jedni uważają, że wzięła się od św. Mikołaja, ponieważ to właśnie jemu poświęcona jest najstarsza kapliczka, a inni sądzą, że chodzi o bliżej nieznanego dziedzica Mikołaja.

W Mikołowie znajduje się Centrum Handlowe Auchan, a w samym środku miasta działa Galeria PIK. Przy ulicy Gliwickiej zlokalizowany jest market budowlany Leroy Merlin oraz sklep sportowy Decathlon. Ponadto mieszkańcy mogą skorzystać z oferty marketów Biedronka, Lidl, Tesco i Carrefour oraz sklepu Pepco. Przy ulicy Okrzei mieści się lubiana przez mieszkańców pizzeria Silesia. W mieście działają także: salon Opla – Mucha Auto, księgarnia Matras i sklep muzyczny.

W Mikołowie znajduje się wzgórze Gronie, od którego pochodzi nazwa piwa Tyskie Gronie. Stąd czerpie się także wodę dla browaru.

Tiendeo w Twoim mieście

Zobacz katalogi, ulotki i oferty sklepów w innych miastach

TIENDEO INTERNATIONAL

TIENDEO używa ciasteczek aby oferować swoje usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Możesz zmienić swoje ustawienia prywatności kiedy tylko chcesz w ustawieniach aplikacji.