Tiendeo official website
  • Logo Bank Pekao S.A.
  • Logo Biedronka
  • Logo Lidl
  • Logo Polsat Box
  • Logo Bricomarche
  • Logo Żabka

Z jakich promocji mogę skorzystać w Grudziądz?

Wyszukaj razem z Tiendeo najlepsze rabaty oferowane przez Twoje ulubione sklepy z . Sprawdź gazetki Bank Pekao S.A., Biedronka, Lidl i nie przegap żadnych rabatów internetowych. Na portalu Tiendeo obecnie dostępnych jest 318 aktualnych gazetek z Grudziądz, pochodzących z 881 różnych sklepów.

Grudziądz

Grudziądz leży w województwie kujawsko-pomorskim. Według danych GUS-u z 31 grudnia 2013 roku miasto liczyło 97 676 mieszkańców. Od 1964 roku na terenie Grudziądza znajduje się Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Często odbywają się w nim seanse i projekcje dydaktyczne dla szkół, a także organizowane są dni otwarte dla wszystkich chętnych.

W Grudziądzu działają: Park Handlowy Unia, CH Alfa, CH Galeria Grudziądzka, CH Stara Kuźnia, CH Real i Dom Handlowy Orzeł. Na ulicy Kalinkowej wybudowano Skwer Handlowy. Znajduje się tutaj także 11 salonów samochodowych.

Grudziądz jest najmniejszym polskim miastem z własną komunikacją tramwajową. Mimo, że posiada tylko jedną linię, to pierwsze elektryczne tramwaje pojawiły się na ulicach jeszcze w XIX wieku.

Z Grudziądzem związanych jest kilka legend. Jedna z nich opowiada o rzekomym siedmioletnim obleganiu miasta przez Szwedów. Najeźdźca pragnął zagłodzić mieszkańców. Na szczęście jeden z nich o imieniu Michałko wpadł na pomysł, żeby wystrzelić z armaty w stronę Szwedów łeb ostatniego wołu i kawałek chleba. Gdy ci zobaczyli, że zapasy w mieście najwyraźniej są tak duże, że służą za amunicję, postanowili zaprzestać oblężenia.