Najlepsze promocje w Będzinie

Specjalnie dla Ciebie

Top Sklepy

Będzin

Będzin leży nad rzeką Czarną Przemszą w województwie śląskim. Według danych z 2012 roku zamieszkiwało tutaj 58 735 osób. Będzin jest jednym z najstarszych miast Małopolski i województwa śląskiego. Znajdują się tu 94 drzewa uznane za pomniki przyrody.

W Będzinie przy ulicy Świerczewskiego mieści się jedno z najstarszych i największych Targowisk Miejskich w południowej Polsce. W każdą środę i sobotę mieszkańcy mogą skorzystać z oferty ponad 1500 stoisk i kramów. Ponadto w mieście działa Kaufland, Lidl, Biedronka oraz mały Park Handlowy ze sklepami Rossmann, Avans i salonem odzieżowym KiK. W najbliższych latach planowane jest otwarcie w Będzinie ośrodka sportowego z hotelem i galerią handlową.

Ciekawą atrakcją turystyczną miasta jest zamek królewski wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego. Kilkakrotnie niszczony przez pożary, za każdym razem był odbudowywany. Obecnie w zamku siedzibę ma Muzeum Zagłębia, którego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat historii regionu.

Tiendeo w Twoim mieście

Zobacz katalogi, ulotki i oferty sklepów w innych miastach

TIENDEO INTERNATIONAL

TIENDEO używa ciasteczek aby oferować swoje usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Możesz zmienić swoje ustawienia prywatności kiedy tylko chcesz w ustawieniach aplikacji.