Najlepsze promocje w Świdniku

Specjalnie dla Ciebie

Top Sklepy

Centra handlowe w Świdniku Zobacz więcej

Świdnik

Świdnik leży w województwie lubelskim, około 10 km na wschód od centrum Lublina. Według danych z 2012 roku mieszkało tutaj 40 186 osób. W mieście zlokalizowana jest wytwórnia  śmigłowców WSK PZL Świdnik, produkująca m.in. modele Sokół i Anakonda. W Świdniku mieści się także port lotniczy Lublin.

W mieście działa Galeria Venus, największa w powiecie świdnickim i jedna z największych w województwie. Oprócz niej mieszkańcy mogą skorzystać z oferty Hali Targowej oraz sklepów sieci Biedronka, Lidl, Kaufland i Carrefour. Multimedia i sprzęt elektroniczny dostępne są w salonach RTV Euro AGD i Avans.

Przy Miejskim Ośrodku Kultury działa kino Lot z ciekawym repertuarem.

Świdnik jako młode miasto (prawa miejskie uzyskał w 1954 roku) nie posiada zabytków. W dzielnicy Adampol, będącej kiedyś odrębną wsią, znajduje się jednak kilka obiektów wartych uwagi. Są to: zespół starego dworca kolejowego, tzw. „stara stacja” oraz drewniane wille Bożenna i Grażyna z początku XX wieku.

Tiendeo w Twoim mieście

Zobacz katalogi, ulotki i oferty sklepów w innych miastach

TIENDEO INTERNATIONAL

TIENDEO używa ciasteczek aby oferować swoje usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Możesz zmienić swoje ustawienia prywatności kiedy tylko chcesz w ustawieniach aplikacji.